adhoc agencja interaktywna certyfikaty ssl

Bezpieczeństwo stron

Czym jest SSL?

SSL jest protokołem sieciowym używanym do bezpiecznych połączeń internetowych, przyjęto go jako standard szyfrowania na stronach WWW

 

Na początku roku 2017 zaczęły obiegać Świat informacje o zmianach, które mają dotyczyć protokołu HTTP. Od stycznia 2017 roku strony z HTTP będą oznaczane jako niebezpieczne. Na blogu przeglądarki Chrome pojawiła się informacja, że od stycznia 2017 roku każda strona http bez szyfrowania, przesyłająca hasła lub numery kart kredytowych zostanie oznaczona jako niebezpieczna. 

Dodatkową informacją jest to, że strony nie posiadające certyfikatów SSL również mogą spaść w rankingu Google i mieć niższe miejsce w wyszukiwanych wynikach. 

Co daje dodatkowo SSL?:

  1. Gwarancja bezpieczeństwa w internecie
  2. Jasny sygnał dla użytkowników strony, że ich dane są w pełni chronione
  3. Gwarancja bezpieczeństwa w trakcie ich przesyłania 
  4. Prestiż i poprawa wizerunku firmy
  5. Poprawa pozycji w wynikach wyszukiwania

 

Jak dodać certyfikat SSL do własnej domeny?

Aby wykupić odpowiedni certyfikat dla naszej domeny musimy skontaktować się z naszym dostawcą hostingowym w celu zakupu certyfikatu. Sama instalacja i konfiguracja certyfikatu odbywa się szybko i sprawnie. Ceny za wykupienie certyfikatu rozpoczynają się od kilkunasta złotych za rok usługi.

Jeżeli potrzebujesz dodać certyfikat SSL do Twoje domeny skontaktuj się z nami!

Autor

Kosma Artur Lenar

Kosma Artur Lenar

CEO Agencja Interaktywnej ADHOC. Grafik i Art Director z ponad 10 letnim doświadczeniem w tworzeniu kampanii interaktywnych dla Firm i Marek.